איך לשפר את כתב היד עם עט נובע?

אוקטובר 12, 2021

האם אתם מרגישים נבוכים בגלל כתב היד שלכם? האם אנשים מתקשים להבין את כתב היד שלכם? רוצה לשפר את כתב היד שלך?

לעט נובע יש יכולת לייצר כתב יד יפה. עם זאת, שדרוג מעט חד פעמי לעט נובע יקר  אינו מבטיח שינוי בכתב יד בן לילה. במאמר זה, אנו מראים לך כיצד להשתמש בעט נובע כדי לשפר באופן דרמטי את כתב היד שלך 

אם את/ה מתכוון/נת לקחת רק טיפ אחד ממאמר זה, אתם לא באמת רוצים לדעת…
 ברצינות, איך אנשים מצפים לעשות משהו טוב אם הם תמיד ממהרים?

1. ישיבה: שבו על כיסא נוח כשהגב שלך ישר, רגליים על הקרקע בתנוחה נינוחה. לא רפוי-רגוע, פשוט רופף. אתם רוצים רוצה שאזור הכתיבה יהיה מולך בזווית שנוחה לזרוע שלך. השמאליים יצטרכו להזיז את הנייר שלהם בזווית המתאימה לסגנון הכתיבה שלהם. אתם רוצים להיות במצב שבו אתם יכולים להזיז את היד, הזרוע והמרפק בכתיבה בחופשיות.

2. יציבה: שמרו על יציבה זקופה כדי למנוע צניחה או מאמץ לרוחב השולחן. רמת הנוחות הפיזית שלכם באה לידי ביטוי באיכות הכתיבה.

3. אחיזה: אחזו קלות בכלי הכתיבה כאשר האגודל והאצבע האמצעית משמשת כתמיכה. האצבע מבצעת את רוב העבודה בכתב. העט צריך להיות מונח בכף היד מבלי להחזיק אותו בחוזקה. עט קל מפלסטיק פשוט מעייף בכתיבה לאורך זמן כי צריך להחזיק את העט וצריך להוביל את העט בעוד שעט נובע עם המשקל המתאים אינו מעייף בכתיבה, אין צורך לתמוך בו או ללחוץ על הנייר הוא פשוט מונח בכף היד.

4. עקביות: עקביות היא המפתח בכתב יד יפה. העין שלנו נמשכת לצורות סימטריות, מיושרות ומרווחות באופן שווה. קשה להבין את כתב היד המרושל כי הוא חורג מאיך שאנו מצפים לאותיות להיראות.

5. אחידות: כדי לשפר את הבהירות, שמרו את כל האותיות שלך מבוססות על הבסיס. וודא שעולים לאותו גובה בעוד הירידות יורדות לאותה רמה. אם אתם כותבים באנגלית, אותיות גדולות צריכות להיות זהות לאותיות גדולות ואותיות קטנות צריכות להיות זהות לאותיות קטנות. המרווח בין האותיות חשוב לא פחות כדי לשמור על אחידות. הגובה והמרווח המדויקים התלויים בגודל הציפורן ובסגנון הכתיבה האישי שלך.

6. חיקוי: הדרך הטובה ביותר לפתח את הסגנון האישי שלך היא קודם כל על ידי חיקוי. תבניות כתב יד ודפי תרגול הם מקום מצוין להתחיל בו. אתה יכול למצוא תבניות להדפסה באינטרנט, לעיין בספרי קליגרפיה.

כתיבה בעט נובע

בדרך לכתב יד מדהים, השימוש בעט נובע ייצור פלאים מבלי מאמץ מיותר. 

אל תחששו משימוש בעט נובע – דווקא בעידן הדיגיטלי ישנה ערגה להשתמש באמצעים  אנלוגיים.

הציפורן של העט הנובע

הציפורן היא ליבה של עט הנובע. רוב העטים הנובעים מציעים מגוון רחב של אפשרויות ציפורניים, החל מאמצעים עדינים במיוחד ועד רחבים, דק, גמישים ואפשרויות אקזוטיות אחרות. הנקודה היא שיש גודל לכל סגנון כתב יד.

ישנם שני סגנונות של ציפורניים המסייעות להדגיש את כתב היד שלך עם וריאציה של קו. הציפורן נטויה, במקום קצה עגול בצורת כדור, בעלת קצה בצורת מלבן. סוג זה של ציפורן מספק ירידה עבה יותר וקו אופקי דק יותר. וריאציית הקווים האוטומטית מוסיפה מיד כשרון לכתיבה היומיומית שלך.

כמו ציפורן נטויה, ציפורן גמישה מייצרת גם וריאציה של קווים. לחץ עדין המופעל על הקצוות מניב נפיחות עבה יותר של דיו. לסוג זה של ציפורן מסובך יותר להתרגל, במיוחד אם אתם חדשים בתחום העטים. 

דיו הוא דם העט ומרכיב חשוב לשדרוג כתב היד שלך. עם כל כך הרבה סוגים של דיו לעט נובע, יש צבע וסוג של דיו לכולם. השמאליים צריכים לדאוג לדיו המתייבש במהירות כדי למנוע כתמים בשוגג. לחלק מהדיו יש תכונות מרשימות מבחינה ויזואלית .

עט נובע הוא אישי

הכתיבה בעט ציפורן מדגישה את האומנות שיש בכול אדם, את האישיות של הכותב ועוד.

עט נובע הוא הפריט האישי ביותר, אין להעבירו לכותב/ת אחר/ת. לכול אדם יש זוית כתיבה שונה ולחץ כתיבה שונה, גודל כף יד שונה וכיו”ב. 

רוצים לברר איזה עט נובע ביותר לכתב היד שלך?
בקרו אותנו בחנות בדיזינגוף סנטר ונעזור לך להתאים עט. הצוות מקצועי ויש היצע מגוון וגדול של עטים מסוגים ומחירים שונים.

0